Partnerzy:

Profess System ccRejsyChorwacja

Quinoa komosa ryżowa Sante 250g

Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena jednostkowa
Producent: Sante
Szczegóły produktu

Komosa ryżowa jest ceniona na całym świecie ze względu na swoje unikalne właściwości, za którymi stoją witaminy i składniki mineralne. Quinoa jest źródłem białka i błonnika pokarmowego oraz witamin z grupy B (B1 i B2). Oprócz wymienionych elementów komosa zawiera również żelazo, magnez, potas, cynk i fosfor.

Quinoa zwana również komosą ryżową należy do kategorii: Skarby Ziemi, którą tworzą produkty szczególnie docenianie w różnych cywilizacjach i kulturach ze względu na swój prozdrowotny wpływ. Wszystkie Skarby swoimi właściwościami zapewniły sobie stałe miejsce w historii i długiej tradycji odżywiania. Quinoa często używana jest jako alternatywa dla ryżu, kaszy kuskus czy ziemniaków.

Quinoa określana bywa również mianem „świętego zboża Inków”, „matki zbóż” lub „super ziarna przyszłości”. Początki jej zastosowania miały miejsce w górskich rejonach Chile, Peru i Boliwii ponad 5 tysięcy lat temu. W czasie istnienia państwa Inków oraz Azteków była ona dość powszechnym pokarmem. Znaczenie komosy ryżowej dla Inków można porównać z kultem, jakim Chińczycy obdarzają Jagody Goji.

Skład: Quinoa ziarno.

Masa: 250g

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

.

Copyright © 2014 Przystanek Zdrowia i Urody - wszelkie prawa zastrzeżone