Partnerzy:

Profess System ccRejsyChorwacja

Niezwykłe walory kakao odkryli Majowie i Aztekowie, którzy używali go, jako magiczny eliksir i afrodyzjak. Dziś to wspaniały dodatek do słodkich pyszności oraz ulubiony napój dzieci.

Czekolada ma właściwości relaksujące, uspokajające, ale jest również doskonałym źródłem energii. Zawiera witaminy: A, B1, B2, B3, E i PP oraz substancje działające stymulująco takie jak teobromina, czy kofeina. Ta druga oczyszcza skórę z toksyn, działa wyszczuplająco i antycellulitowo, a także przyspiesza zmniejszanie obrzęków. Dzięki fenylotylaminie, po zjedzeniu czekolady wzrasta w organizmie poziom serotoniny i endorfin. Za sprawą serotoniny czujemy się odprężenie, zrelaksowani, bo przeciwdziała ona depresji i zmniejsza podatność na schorzenia układu nerwowego. Endorfiny z kolei to tak zwane "hormony szczęścia", które poprawiają nastrój i potęgują odczuwanie przyjemności. Duża zawartość magnezu, szczególnie w gorzkiej czekoladzie, ułatwia wchłanianie wapnia, oraz przeciwdziała stresom, a żelazo, cynk i wapń przyspieszają krążenie krwi w organizmie.

Kawa jest nie tylko porcją kofeiny, ale także zawiera ogromne ilości antyoksydantów. Ma również dużo składników uśmierzających ból oraz działanie antybakteryjne. Zielona kawa uznawana jest za środek wspomagający odchudzanie. Jest zielona, bo obróbka ziaren zakończyła się jeszcze przed procesem palenia. Są to więc normalne ziarna kawy niepoddane obróbce termicznej ani fermentacji. Dzięki temu, że wysoka temperatura nie przeniknęła do wnętrza ziaren, zachowane zostały pewne jej właściwości. Ekstrakt z zielonej kawy w USA uznany został za suplement diety wspomagający odchudzanie.

 

Sortuj według
Producent:
Wybierz producenta
Wyników 1 - 12 z 16
Strona 1 z 2

Kawy, czekolady, kakao

cykoriada-klasyczna Ocena: Nie ma jeszcze oceny
cykoriada-echinacea Ocena: Nie ma jeszcze oceny
cykoriada-zen-szen Ocena: Nie ma jeszcze oceny
inka-bio-klasyczna Ocena: Nie ma jeszcze oceny
karob Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Strona 1 z 2

.

Copyright © 2014 Przystanek Zdrowia i Urody - wszelkie prawa zastrzeżone