Partnerzy:

Profess System ccRejsyChorwacja

Colway- naturalny rybi kolagen


Kolagen stanowiący blisko 1/3 całkowitej masy białka w naszym organizmie odpowiada za jędrność, sprężystość i odpowiednie nawilżenie skóry, a także za regenerację poszczególnych komórek. Decyduje o prawidłowym funkcjonowaniu niemal wszystkich układów, tkanek i narządów w naszym ciele. Niestety wraz z upływem lat nasz organizm traci zdolność do sprawnej odbudowy kolagenu.

Niedobór kolagenu naturalnego może powodować starcze zmiany na naszym ciele. Mogą pojawić się zmarszczki, cellulitis, przebarwienia, matowienie włosów oraz paznokci, suchość skóry, a sylwetka może się przykurczyć. Z uwagi na to, że kolagen pełni niezwykle ważną funkcje obronną, jego brak może powodować groźne dla zdrowia i życia zmiany oraz zaburzenia w układzie odpornościowym. Uzupełnienie kolagenu może ograniczyć wnikanie oraz rozszerzanie się ciał patogennych, takich jak drobnoustroje, toksyny, a także komórki nowotworowe.

Kolagen jest obecny w tkance tworzącej blizny, w ścięgnach i tkance łącznej kości. Występuje on także w skórze, tkance podskórnej,

  • w chrząstkach stawowych,
  • w tkance tworzącej się z fibroblastów, w trakcie zabliźniania ran, zanim zostanie wytworzony kolagen typu I, tworzy włókna tkanki łącznej właściwej siateczkowej, włókna te wybarwiają się solami metali ciężkich np. srebrem (argentos),
  • w błonie podstawnej – mikrowłóknach międzytkankowych, tworzących cienkie membrany między różnymi tkankami organizmu,
  • śródmiąższowy – występuje na granicy tkanki tworzącej blizny i tkanek na krawędzi blizn
  • w tkance nabłonkowej, m.in. w skórze i na powierzchni tętnic,
  • w śródbłonku – tkankach tworzących błony śluzowe i wnętrze żył i tętnic,
  • w chrząstkach

Kolagen ma wiele zastosowań, od żywności do medycyny. Na przykład, jest on stosowany w chirurgii plastycznej i chirurgii oparzeń. Hydrolizowany kolagen może odgrywać ważną rolę w kontroli wagi. Jest on powszechnie stosowany w postaci osłonki kolagenowej do kiełbas oraz procesie tworzenia żelatyny, która jest wykorzystywana w wielu produktach spożywczych. Poza żywnością, żelatyna została wykorzystana w przemyśle farmaceutycznym, kosmetycznym oraz w fotografii. Z żywieniowego punktu widzenia, kolagen jest niskiej jakości źródłem białka, ponieważ nie zawiera wszystkich niezbędnych aminokwasów. Producenci suplementów na bazie kolagenu twierdzą, że ich produkty mogą poprawić jakość skóry i paznokci, a także zdrowie stawów. Niemniej niedobór białka jest tylko jedną z przyczyn złego stanu zdrowia tych organów.

Kolagen jest powszechnie stosowany w chirurgii plastycznej, jako środek przyśpieszający regeneracje skóry po oparzeniach i rekonstrukcji kości. Stosowany jest również do różnorodnych celów dentystycznych, ortopedycznych i chirurgicznych.

Sortuj według
Producent:
Colway
Wyników 1 - 10 z 10

Kolagen- Colway

kolagen-platinum-100ml-mini Ocena: Nie ma jeszcze oceny
kolagen-platinum-50ml-mini Ocena: Nie ma jeszcze oceny
-kolagen-silver-50ml-mini Ocena: Nie ma jeszcze oceny

.

Copyright © 2014 Przystanek Zdrowia i Urody - wszelkie prawa zastrzeżone