Partnerzy:

Profess System ccRejsyChorwacja

Olej kokosowy nierafinowany Efavit 200ml

Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena jednostkowa
Producent: Efavit
Szczegóły produktu

Olej kokosowy Efavit - nierafinowany, tłoczony na zimno, stały w temperaturze poniżej 20 stopni. Skład zbliżony do tłuszczu kakaowego.

Ze względu na zawartość kwasu laurynowego zabija wirusy powodujące grypę, opryszczkę, odrę, żółtaczkę i inne choroby wirusowe, zabija bakterie, grzyby, drożdżaki. Polepsza wydzielanie insuliny i wykorzystanie glukozy we krwi, poprawia trawienie oraz pracę jelit, poprawia wchłanianie wapnia i magnezu oraz wspomaga rozwój mocnych kości i zębów, zapobiega chorobom przyzębia i próchnicy zębów. Zmniejsza poziom złego cholesterolu jednocześnie zmniejszając ryzyko chorób serca. Usuwa symptomy związane z chronicznym zmęczeniem.
Ma mniej kalorii niż inne tłuszcze. Doskonale nadaje się do pieczenia słodkiego pieczywa, jak również znakomicie sprawdza się jako dodatek do smażenia lub duszenia potraw mięsnych.

Bardzo rzadko występuje w sprzedaży jako olej tłoczony na zimno, który pozostawiony jest jako naturalny, z typowym, kokosowym zapachem, przez co jest bardzo cennym, poszukiwanym i drogim produktem. Rafinowana wersja jest prawie bezzapachowa

Olej kokosowy stosuje się wewnętrznie, jako lek oraz w kuchni, jako środek spożywczy, a także do użytku zewnętrznego.

Ze względu na swoją stałą postać olej nadaje się do smarowania pieczywa, można także z powodzeniem zastąpić nim masło w pieczeniu. Idealny do smażenia w wysokich temperaturach, nie pali się, nie jełczeje, a dzięki swoim właściwościom smakowym oraz aromacie nadaje potrawom orientalny charakter.

Olej kokosowy jest też pierwszym tłuszczem, który nie przyczynia się do budowy tkanki tłuszczowej, a wręcz przeciwnie, pobudza przemianę materii i wspomaga ubytek wagi przy nadwadze.

pomaga wzmacniać odporność organizmu, wykazując silne właściwości antybakteryjne, antywirusowe i antygrzybicze.

Pomaga zwalczyć schorzenie zwane „stopą sportowca” lub „stopą atlety” – uciążliwą, długotrwałą grzybicę stóp. Olej kokosowy może być także z dobrym
rezultatem stosowany na cerę trądzikową, wówczas najlepiej działa połączone stosowanie wewnętrznie i zewnętrznie.

Olej kokosowy zawiera także naturalne antyoksydanty, które zwalczają wolne rodniki, spowalniając procesy starzenia się skóry, sprawiając jednocześnie, że staje się ona jędrna i elastyczna. Olej ten stosowany jest również jako lek przy chorobie Crohna (wrzodziejące zapalenie jelita grubego) i przy cukrzycy typu ll.


Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

.

Copyright © 2014 Przystanek Zdrowia i Urody - wszelkie prawa zastrzeżone