Partnerzy:

Profess System ccRejsyChorwacja

Płatki gryczane Szarłat 300g

Ocena: Nie ma jeszcze oceny
Cena jednostkowa
Producent: Szarłat
Szczegóły produktu

Grykę uprawiano już przed czterema tysiącami lat, ale aktualnie największe uprawy tego zboża znajdują się w rejonach podkaukaskich, Chinach i Brazylii. W Polsce ziarno gryki zaczęto uprawiać wraz z najazdami Tatarów i osiedleniem się ich na kresach wschodnich. Z tego powodu spotyka się też inną nazwę gryki – tatarka. Jest ona cenioną rośliną miododajną. Produkowana z gryki kasza gryczana i płatki są wartościowe pod względem odżywczym i smakowym. Zawierają dużo witamin i żelaza, a białko z gryki jest cenniejsze i łatwiej przyswajalne od białek innych zbóż.

Sposób stosowania: jako dodatek do szeregu wyrobów spożywczych produkowanych przemysłowo oraz w gospodarstwie domowym, np.: pieczywa, ciastek. ciast, zup, kotletów, itp. Ze względu na zawartość skrobi wyroby z udziałem płatków powinny być poddane obróbce termicznej (gotowaniu, pieczeniu, duszeniu, smażeniu).

Skład:
100% nasion gryki

Wartości odżywcze:
wartość energetyczna 2348 kJ / 356 kcal
białko 12,2g
węglowodany 70g
tłuszcz 3g
witaminy B1 i B2 0,866mg (29% dziennego zapotrzebowania)

Porady:
Zupa śniadaniowa: 50g płatków z nasion gryki / 250 ml mleka / cukier lub sól do smaku. Mleko zagotować, dodać płatki. Gotować jeszcze 3 minuty aż do uzyskania miękkiej konsystencji. Dodać do smaku cukier i sól.

Opinie

Nikt jeszcze nie oceniał tego produktu.

.

Copyright © 2014 Przystanek Zdrowia i Urody - wszelkie prawa zastrzeżone